Adresat: Zespół Nauczycieli

Liczba godzin szkoleniowych: 4 h

Cel szkolenia: Rozwój kompetencji nauczyciela w zakresie rozumienia rozwoju dziecka i efektywności podejmowanych działań w pracy z nim.
Tematem przewodnim szkolenia będzie rozwój dziecka (sfery, etapy) i działania stymulujące w tym zakresie związane z codziennością (sfera+ etap+ konkretne działanie). Porozmawiamy o tym dlaczego działania najbardziej skuteczne są wtedy gdy przebiegają zgodnie z rozwojem. Jak dopasowywać indywidualnie jeden temat zwiększając i zmniejszając trudność w zależności od możliwości rozwojowych dziecka i indywidualnych preferencji sensorycznych. Jak czytać bajki uaktywniając sfery rozwoju dziecka?

Adresat: Zespół Nauczycieli

Liczba godzin szkoleniowych: 4h

Cel szkolenia: Rozwój kompetencji nauczyciela w zakresie rozumienia trudności dziecka w szkole i efektywności podejmowanych działań w pracy z nim.

Tematem przewodnim szkolenia będą związane z edukacją szkolną wymagania wobec dziecka, tj. by było UWAŻNE, SKONCENTROWANE, KONTROLOWAŁO SWOJE EMOCJE, SPRAWNIE CZYTAŁO I PISAŁO. Powyższe oczekiwania wobec dziecka bywają nieraz trudne do realizacji. Czynniki narzucające ową trudność często nieokreślone. Porozmawiamy zatem o tym, co ma na to wpływ poprzez poddanie analizie rozwoju dziecka, poprzez przyjrzenie się czynnikom związanym z ciążą i porodem pod kątem konkretnych konsekwencji rozwojowych. Zwrócimy uwagę na pierwsze lata życia, na hierarchiczny rozwój mózgu. Będzie to fundament prowadzący do rozważań o dziecku w szkole, jego możliwościach, trudnościach i deficytach.