I. Wiosenne dekoracje na powitanie pięknej pory roku.

II. Giełda pomysłów wielkanocnych- pisanki, baranki, zajączki, kurczaczki i świąteczne stroiki.

III. Elementy patriotyczne na Święto Flagi i Święto 3-go Maja

IV. Prezenty i elementy dekoracyjne na Święto Rodziny dla mamy i taty.

Cele kursu / szkolenia.

• Nauczenie wykorzystania muzyki w pracy z dzieckiem ,
  • Wczesne diagnozowanie zaburzeń słuchu oraz mowy u dzieci,
  • Uwrażliwienie kulturowe (związki muzyki z plastyką , tańcem, poezją),
  • Poznanie zakresu częstotliwości dźwiękowych oraz ich zastosowania w pracy z dzieckiem,
  • Nauka określonych działań muzycznych (ćwiczenia emisyjne, instrumentarium Orffa, kamertony, śpiewanie określonych schematów melodycznych itp.),
  • Uwrażliwienie na właściwe i świadome  postrzeganie walorów dźwiękowych wykorzystywanych w utworach  muzycznych,
  • Dźwięki przyrody czyli „EKO” muzyka  poznanie odgłosów oraz ich charakterystyka terapeutyczna,
  • Nauka świadomych form odreagowania i  odpoczynku w muzyce,
  • Profilaktyka muzyczna  stosowana u dzieci w różnym wieku edukacyjnym,
  • Nauka ćwiczeń wokalnych , instrumentalnych, orientacyjno – przestrzennych, odruchowych, melodycznych , dykcyjnych, oddechowych, inhibicyjno – incytacyjnych,
  • Nauka  działań terapeutycznych z wykorzystaniem elementów muzyki w procesie dysfunkcji  zdrowotnych.,
  • Przekazanie wiedzy na temat struktury oraz budowy dźwięku,
  • Zobrazowanie wpływu fali akustycznej na zdrowie i otoczenie,
  • Stymulowanie rozwoju poznawczego, emocjonalnego i ruchowego poprzez różne formy muzykoterapii,
  • Nauka form działalności muzycznej,
  • Budowa aparatu głosowego oraz jego higiena.

Zapraszamy na szkolenie z zakresu

Program „Spotkania z Leonem”

profilaktyka agresji dla dzieci

(20 godz.)

Informacja o programie Spotkania z Leonem”
Cykl zajęć psychoedukacyjnych „Spotkania z Leonem” przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5- 9 lat. Program zawiera 10 ilustrowanych scenariuszy zajęć, stanowiących cykl. Każdy z nich przewidziany jest do poprowadzenia podczas jednego spotkania z dziećmi, mniej więcej co 1-2 tygodnie.

Celem zajęć jest profilaktyka zachowań agresywnych u dzieci poprzez:

- pogłębienie świadomości własnych uczuć,
- uwrażliwienie na potrzeby i uczucia innych osób,
- poznanie konstruktywnych sposobów wyrażania złości.
- naukę radzenia sobie w sytuacjach trudnych i konfliktowych,
- uświadomienie sobie swojej roli w pomaganiu innym,
- poznanie zasad dobrej współpracy z innymi.

Oferta edukacyjna DORADCY METODYCZNEGO z zakresu  edukacji elementarnej - otwórz

otwórz