W ramach szkolenia dowiedzą się Państwo, co zmieniło się w przepisach związanych z udzielaniem pomocy psychologiczno-pedagogicznej, co należy do zadań dyrektora, specjalistów a co do zadań nauczycieli i wychowawców grup wychowawczych. Prowadząca przekaże jaka jest definicja ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, jakie są metody rozpoznawania indywidualnych potrzeb rozwojowych. Uczestnicy szkolenia poznają obowiązki szkoły w zakresie organizowania kształcenia dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego lub indywidualnego nauczania. Omówiony zostanie rodzaj i zakres pomocy dla uczniów wynikający z opinii poradni psychologiczno-pedagogiczne. Dowiedzą się Państwo jak powinna wyglądać organizacja zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i dydaktyczno-wyrównawczych w szkole i placówce.

Program kursu:
  1. Organizacja kształcenia specjalnego po zmianach.
  2. Pomoc psychologiczno – pedagogiczna – filozofia zmian.
  3. Opiniowanie i orzekanie w świetle zmian prawnych.
  4. Rozpoznanie potrzeb i efektywne wsparcie dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ( wielospecjalistyczna ocena poziomu funkcjonowania ucznia i indywidualny program edukacyjno – terapeutyczny).
  5. Rola członków społeczności szkolnej w realizacji edukacji włączającej – działania praktyczne.

prowadząca: mgr Elżbieta Kalisz – Niemiec – pedagog, terapeuta, surdopedagog, tyflopedagog z 25 letnim stażem. Lider edukacji Włączającej. Autor licznych artykułów w czasopismach naukowych i popularnych. Pracuje jako pedagog w  Zespole Szkół nr 4 w Jaśle, była Szkolnym Organizatorem Rozwoju Edukacji.

Szkolenie odbędzie się po skompletowaniu grupy, o czym poinformujemy Państwa.

Obowiązuje wolny zapis (wypełnienie i dostarczenie indywidualnej karty zgłoszenia lub formularza zgłoszenia ).

Cena: 180, 00 zł. (dwie osoby z tej samej placówki) / 120,00 zł. (jedna osoba)

kontakt z Powiatowym Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli w Jaśle:

telefon: 13 446 24 26 ,