I. Wydatkowanie subwencji na uczniów (art. 8 ustawy o finansowaniu zadań oświatowych).
termin: 21 listopad 2018 r. godz. 9:00.

1. Aspekty prawne – ustawa o finansowaniu zadań oświatowych.
  2. Wzór zawarty w art. 8 ustawy o finansowaniu zadań oświatowych - przykłady rozwiązania (warsztaty).
  3. Subwencja na kształcenie specjalne jako punkt odniesienia do ponoszonych wydatków. Weryfikacja danych przekazanych przez MEN.
  4. Metody wykazywania wydatków na kształcenie specjalne – podejście praktyczne.
  5. Informacje będące w posiadaniu jednostki samorządu terytorialnego i dyrektorów szkół i placówek.
  6. Rejestracja wydatków – dedykowane rozdziały klasyfikacji budżetowej.
  7. Dyskusja, odpowiedzi na pytania Uczestników.

OCHRONA  DANYCH  OSOBOWYCH w PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH zgodnie z RODO – zasady, dokumentacja wewnętrzna, obowiązki IOD, analiza ryzyka przetwarzania danych, bezpieczeństwo danych, wykaz zabezpieczeń.

Adresaci:
dyrektorzy szkół wraz z osobami, które będą prowadziły rejestr przetwarzania i generalnie mówiąc będą w imieniu dyrektora wypełniały obowiązki wynikające z RODO (Inspektor Ochrony Danych tego robić nie będzie bo nie może).

W pierwszym dniu uczestnicy szkolenia zapoznają się z nowymi przepisami, z naciskiem na różnice pomiędzy dwoma stanami prawnymi. Omówione zostanie rozporządzenie RODO oraz projekt ustawy o ochronie danych osobowych.

• Omówione zostaną najważniejsze wyzwania, które stoją przed dyrektorami szkół – administratorami danych osobowych:
  • prowadzenie rejestru czynności przetwarzania (rozliczalność),
  • zasady przetwarzania (zgodność z prawem, rzetelność i przejrzystość, ograniczenie celu, minimalizacja danych, prawidłowość, ograniczenie przechowywania, integralność i poufność),
  • klauzule informacyjne,
  • obowiązki informacyjne (realizacja prawa dostępu),
  • uwzględnianie ochrony danych w fazie projektowania oraz domyślna ochrona danych,
  • umowy powierzenia przetwarzania danych (np. nabór lub dziennik lekcyjny),
  • zapewnienie bezpieczeństwa przetwarzania – zabezpieczenia wynikające z analizy ryzyka lub/i zabezpieczenia normatywne,
  • zgłaszanie naruszenia ochrony danych osobowych (incydentów).
  • Omówione zostaną również zadania i zasady pracy Inspektora Ochrony Danych (następca ABI).

Na zakończenie pierwszego dnia szkolenia uczestnicy zostaną poproszeni o przeanalizowanie posiadanej dokumentacji pod kątem koniecznych zmian.

Drugie spotkanie będzie miało charakter warsztatów, podczas których uczestnicy zapoznani zostaną z metodyką analizy ryzyka opracowaną na podstawie normy PN-ISO 27005 (zalecaną przez GIODO) oraz przeprowadzą analizę ryzyka w wybranym zakresie pod kątem ryzyka naruszenia praw lub wolności osób fizycznych.

łącznie godzin: 12 (6 +6)

cena: 190,00 zł - (dwie osoby z tej samej placówki) / 140,00 zł. (jedna osoba)

Program szkolenia:

1. Zmiany w Karcie Nauczyciela:
    • w zakresie awansu zawodowego nauczycieli, oceny pracy oraz obowiązków nauczycieli,
    • w zakresie wynagradzania nauczycieli oraz uprawnień socjalnych,
    • Zmiany w zakresie czasu pracy nauczycieli (pensum  pedagogów, psychologów, logopedów, doradców zawodowych oraz nauczycieli posiadających kwalifikacje z zakresu pedagogiki specjalnej),
    • ograniczenie możliwości przydzielania godzin ponadwymiarowych nauczycielom  pełniącym stanowiska kierownicze w szkole,
    • zmiany w zakresie urlopów wypoczynkowych nauczycieli,
    • zmiany w zakresie urlopu dla poratowania zdrowia,
    • zmiany w zakresie nawiązywania, zmiany i rozwiązywania stosunków pracy z nauczycielami,
    • zmiany dotyczące uprawnień związanych z rodzicielstwem,
  2. Wybrane zmiany w innych ustawach
  3. Dyskusja i pomoc w rozwiązywaniu indywidualnych problemów przedstawionych przez uczestnika szkolenia.

Liczba godzin: 8

Warsztaty rozpoczną się po skompletowaniu grupy, o czym poinformujemy Państwa.

Obowiązuje wolny zapis ( wypełnienie indywidualnej karty zgłoszenia )

Cena: 100,00 zł.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Powiatowym Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli w Jaśle:

• telefon: 13 446 24 26 ,

Informujemy, że z przyczyn niezaleńych od Powiatowego Ośrodka Edukacji nauczycieli nastąpiła zmiana terminów warsztatów

REFORMA  OŚWIATY 2017

z dnia 3 marca 2017r. na 30.03.2017 r. godz. 8:30