zapraszamy na warsztaty z zakresu   pierwszej pomocy przedmedycznej

Podstawa prawna: Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 października 2018 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach ,,pracownicy szkoły lub placówki podlegają przeszkoleniu w zakresie udzielania pierwszej pomocy”.

Ramowy plan szkolenia:

1. Zasady postępowania na miejscu wypadku
  2. Zaburzenia przytomności: padaczka, cukrzyca, omdlenia, porażenia prądem, wstrząs mózgu
  3. Rany i krwotoki (ĆWICZENIA)
  4. Urazy kości i stawów: zwichnięcia, skręcenia, złamania, uraz kręgosłupa
  5. Ciała obce: w drogach oddechowych, w uchu i nosie, w oku (ĆWICZENIA)
  6. Zatrucia
  7. Ukąszenia, pogryzienia, użądlenia
  8. Odmrożenia, poparzenia
  9. Wypadki lokomocyjne
  10. Zaburzenia układu krążenia: zawały serca, wstrząsy
  11. Zaburzenia układu oddechowego: astma, utonięcia, odma
  12. Ocena stanu poszkodowanego
  13. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa dorosłego i dziecka: sztuczne oddychanie, zewnętrzny masaż serca, ćwiczenia na fantomie z AED
  14. Profilaktyka wypadków

pom_przedmedyczna.jpg

Warsztaty odbędą się: 19 listopada 2019 r. godz. 15:00 w Powiatowym Ośrodku Edukacji Nauczycieli w Jaśle

Cena – 60,00 zł/1 osoba

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie karty zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.